W świecie przesiąkniętym komunikacją online, czasopisma są w stanie zapewnić cichą eskapizm, będąc jednocześnie źródłem cennych informacji. Najlepszą rzeczą w czasopismach jest ich potencjał w zakresie wyjątkowego designu.

Dobrze zaprojektowany magazyn to wspaniała pamiątka. Jest namacalny, skończony i ma w sobie nutkę nostalgii - podobnie jak płyta winylowa czy dziennik. Czasopisma mają zdolność do nawiązywania relacji z czytelnikami; jeśli ich treść i wygląd są wyraziste i ekscytujące, ludzie będą do nich wracać.

Mając to na uwadze, zebraliśmy siedem najlepszych projektów czasopism, które pomogą Ci pobudzić kreatywność! Wiemy, że mówi się, że nie należy oceniać książki po okładce - ale nie ma większego oporu, gdy wygląda ona tak dobrze! Po prostu zapoznaj się z tym zestawem...

  1. Oh Comely

Brytyjski magazyn Oh Comely to, według jego własnych słów, "magazyn, który sprawia, że ludzie się uśmiechają, pełen spokojnych chwil i historii". Projekt pięknie odzwierciedla ten etos dzięki mieszance delikatnych i uspokajających fotografii oraz uroczych ilustracji. Urok projektu Oh Comely leży w jego prostocie. Dzięki odręcznym bazgrołom, nostalgicznym zdjęciom w ramkach z Polaroida, dziwacznym tagom i ogólnemu efektowi domowemu, czytanie Oh Comely jest jak spędzenie godziny z najlepszym przyjacielem z dzieciństwa - słodkie, pocieszające i błogie.

Ilustracja: issuu.com

Obraz: issuu.com

Ilustracja: issuu.com

Ilustracja: issuu.com

Ilustracja: issuu.com

Obraz:issuu.com

  1. I.D

Wydawany od wielu lat magazyn I.D pochodzi z Londynu i publikuje historie, wywiady i przemyślenia wpływowych osób z branży muzycznej, modowej, filmowej, artystycznej i innych kreatywnych gałęzi przemysłu. Najciekawszym aspektem projektu I.D jest charakterystyczny wyraz twarzy "mrugnięcia i uśmiechu", który pojawia się na twarzy każdej gwiazdy z okładki. Mrugnięcie i uśmiech" jest graficzną reprezentacją logo magazynu i ma na celu zapewnienie, że magazyn pozostanie wyrazisty i inspirujący. Rezultat jest odważny, uderzający i - pomimo powtarzającego się motywu - w jakiś sposób konsekwentnie innowacyjny.

Zdjęcie: byrdie.com

Obraz: debbiewalters.blogspot.co.uk

Obraz: pinterest.com

Obraz: refinery29

  1. Birds

Ten imponujący edytorial pojawił się na behance.net i został zacytowany jako projekt szkolny (czy możemy zagłosować, aby stał się magazynem IRL - kupilibyśmy go!). Projekt jest oszałamiający - bardzo minimalistyczny, bardzo czysty, bardzo przyjemny dla oka. Ale to, co naprawdę wyróżnia ten projekt, to niesamowite fotografie, które genialnie oddają charakter każdego ptaka. Zdjęcia są bardzo wyraźne na każdej stronie, a towarzyszący im tekst jest ograniczony do minimum - to dowód na to, że fotografia jest czasem wszystkim, czego potrzebujesz, gdy rezultat jest tak czarujący.

Obraz: behance.net

Obrazek: behance.net

Obraz: behance.net

  1. Transworld Surf Magazine

Transworld Surf Magazine nie jest typowym magazynem sportowym. Po zmianie szaty graficznej w 2011 roku zyskał odważny, pełen przygód wygląd i stylowe wykończenie. Jeśli chodzi o okładkę, nie można oderwać wzroku. Zdjęcia są ekscytujące i przyciągają uwagę, a geometryczne kształty i zabawa czcionkami dodają projektowi treści. Ogólna kompozycja jest jednocześnie wyrafinowana i ostra, co doskonale oddaje jej temat.

Obraz: pousta.com

Obraz:inspirationhut.net

Obraz:behance.net

Obraz: trendland.com

  1. Magazyn 99U Quarterly

Kwartalnik 99U dostarcza spostrzeżeń i porad na temat tego, jak realizować pomysły. To, co jest najlepsze w projekcie 99U, to schemat kolorystyczny, którego używa. Dla każdego wydania wybrano jeden wyróżniający się kolor, który przebija się przez strony - w tym przypadku jest to turkus. Zastosowanie tej techniki pomaga 99U wyróżnić się na tle konkurencji, ponieważ jest kreatywne, ale jednocześnie jednolite i przyciąga wzrok, ale nie rozprasza. Cała koncepcja działa naprawdę dobrze, a wykonanie jest bezbłędne.

Obraz: behance.net

Obraz: behance.net

Obraz: behance.net

Obraz: behance.net

  1. & Magazine

Projekt & Magazine idzie pod prąd konwencji, aby uchwycić istotę jego treści. Ten szczególny artykuł opisuje, jak kobieta o ponad 100 osobowościach radzi sobie z nieprzewidywalnością swojego trudnego i niezwykłego stanu. Aby podkreślić to u czytelnika, projekt jest fragmentaryczny i nieregularny. Obrazy są chaotyczne, a tekst rozrzucony na stronach w abstrakcyjnych wariacjach. Wszystkie kolory są wyblakłe, a układy niepowtarzalne. Rezultat udowadnia, że nie zawsze trzeba się podporządkowywać (zarówno pod względem designu, jak i jako wielowymiarowe istoty ludzkie!)- można odrzucić zbiór zasad i nadal zachwycać, z wadami, złożonością i wszystkim innym!

Obraz: behance.net

Obrazek:behance.net

Obrazek:behance.net

  1. Little White Lies

Brytyjski magazyn o tematyce filmowej "Little White Lies" pełen jest charyzmatycznych ilustracji, które sprawiają, że wyróżnia się on spośród innych. Zamiast fotografować gwiazdy z okładek, Little White Lies wykorzystuje artystyczne interpretacje plakatów filmowych, które sprawiają, że czytelnicy siedzą i zwracają uwagę. Projekty okładek mówią same za siebie - śmiałe, kolorowe, dziwaczne i inspirujące... są hołdem złożonym niesamowitym filmom i kultowym gwiazdom, które celebruje magazyn.

Ilustracja: issuu.com

Ilustracja: issuu.com

Ilustracja: issuu.com

Ilustracja: issuu.com

Ilustracja: issuu.com

Obraz: issuu.com

Czujesz się zainspirowany? My też! Najlepszą rzeczą jest to, że ty dnie musisz koniecznie zajmować się drukiem czasopism, aby zastosować te pomysły; możesz wykazać się kreatywnością w przypadku każdej formy broszury - od broszur i katalogów po zamówienia na usługi. Tam, gdzie są strony do wypełnienia, jest potencjał na wyróżniający się projekt, więc dlaczego by nie spróbować!