Istnieje wiele szczęścia zaangażowanych, jeśli chodzi o budowanie publiczności szybko w nowym blogu. To powiedziawszy, jeśli zmagasz się, jesteś bardziej prawdopodobne niż nie robi coś złego niż po prostu pecha. 

Dla każdego dobrego bloga tam, istnieje wiele złych tych. Poniżej znajduje się lista rzeczy, które najczęściej robią źle w złych blogów.

 

1. UNORIGINAL

Blogosfera jest zatłoczonym miejscem, i to jest głównie dobra rzecz. Ponieważ tak wielu ludzi ma dostęp do swojego bloga, istnieje duża szansa, że znajdziesz publiczność dla cokolwiek piszesz o. To jest, chyba że twój pomysł blogowania jest regurgitating popularnych treści, i opierając się na byciu pierwszym ludzie widzą. Nie ma nic złego w pisaniu o popularnych tematach, ale niech Twoje pisanie będzie wyrazem Ciebie - w końcu to dlatego ludzie odwiedzają blogi, prawda?

 

2. FAŁSZYWE INFORMACJE

Wyrażanie opinii jest łatwe - nakłanianie ludzi do czytania ich nie jest. Fatalną wadą, którą widzimy w wielu blogach, jest pisanie o rzeczach, o których autor ma bardzo małą wiedzę lub nie ma jej wcale. Podczas gdy istnieje niewielka szansa, że żaden z Twoich czytelników nie zauważy, że nie masz pojęcia o czym piszesz, odpowiednie badania są oznaką szacunku dla Twoich czytelników - tak samo jak brak badań jest oznaką braku szacunku.

 

3. UDAWANIE WIEDZY SPECJALISTYCZNEJ

Ta uwaga jest rozszerzeniem poprzedniej. Jest to kwestia udawania ekspertyzy, kiedy ewidentnie się nią nie jest. Dawka szczerej pokory jest bardzo pomocna. Niewiele osób będzie miało Ci za złe, że popełniasz uczciwe błędy - chyba, że twierdzisz, że informacje są absolutnie prawdziwe. Nie ma potrzeby udawać czegoś, czym się nie jest, a dodawanie fałszywej wartości do siebie nie stanowi wartości dodanej do Twojego bloga. Prawie na pewno znajdą się czytelnicy, którzy wiedzą więcej o tym, co piszesz, niż Ty sam, więc pozostań prawdziwy.

 

4. BRAK LINKÓW ZEWNĘTRZNYCH

Mówiąc prościej, używaj linków zewnętrznych! Zewnętrzne linki nie szkodzą Twojemu blogowi ani nie zmniejszają Twojej poczytności. Ludzie opuszczający Twój blog, aby przeczytać inny blog z powodu linku, który podałeś, sprawiają, że doceniają Twoje treści jeszcze bardziej - stajesz się dla nich źródłem istotnych informacji. Linki dodają wiarygodności dzięki ekspertyzie innych osób i przypominają Twoim czytelnikom, że faktycznie czytasz i badasz rzeczy, o których piszesz.

 

5. NIEJASNY UKŁAD BLOGA

Podczas czytania blogów, większość ludzi zazwyczaj chce uzyskać pewne informacje przed zobowiązaniem się do czytania całego wpisu. Chcą wiedzieć, że wpis na blogu ma informacje, które mogą być zainteresowane. Czytelnicy powinni być w stanie skanować wpis na blogu i uzyskać poczucie, co to jest o bez faktycznie go przeczytać. Powinieneś dążyć do posiadania przejrzystego stylu układu i używać dużej ilości nagłówków. Upewnij się, że nagłówki są istotne i opisowe.

 

6. NIEISTOTNA TREŚĆ

Większość czasu blogi są bardziej o rzeczywistym znaczeniu treści niż sposób, w jaki jest dostarczany. Wielcy pisarze mogą pisać o najbardziej przyziemnych rzeczy i nadal sprawiają, że czujemy się zainspirowani podczas czytania o nim. Niestety, większość blogerów nie są wielkimi pisarzami. Uświadomienie sobie swojej pisarskiej przeciętności nie powinno jednak powstrzymać Cię od posiadania wielkiego bloga. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest uważać, aby nie obciążać czytelnika z nadmiarem myśli i nieistotnych informacji. Poznaj swój temat i wyciąć wszystko, co nie przyczynia się bezpośrednio do niego, bez względu na to, jak dobrze napisane myślisz, że jest. To był William Faulkner, który powiedział: "W pisaniu, musisz zabić wszystkich swoich ulubieńców". Nie pozwól, aby Twoje ego stanęło na drodze do świetnego blogowania.

 


"W pisaniu musisz zabić wszystkich swoich ulubieńców."
-

William Faulkner


 

7. SŁABE UMIEJĘTNOŚCI PISANIA

Chociaż opanowanie gramatyki angielskiej nie jest już uważane za konieczność przy pisaniu blogów, nadal jest ważne. Nie pozwól, aby brak znajomości języka angielskiego zniechęcił Cię do pisania. Podejmij jednak dodatkowy wysiłek, aby pisać tak poprawnie gramatycznie, jak tylko potrafisz. Jeśli masz z tym problemy, rozważ zatrudnienie kogoś do korekty Twoich tekstów. Zła gramatyka rozprasza uwagę i może zepsuć płynność Twojego artykułu. To samo dotyczy źle skonstruowanych zdań. Musisz docenić swoich czytelników; oni nie mają czasu i cierpliwości, aby próbować zrozumieć, co miałeś na myśli - bądź jasny i precyzyjny.

 

8. BRAK JASNOŚCI

Brak jasności może obejmować niejasny układ, nieistotne treści i słabe umiejętności pisania. Wszystko, co może sprawić, że Twój blog będzie trudny lub mylący do odczytania. Obejmuje to również strukturę Twojego bloga. Każdy tekst powinien mieć ustalony przepływ tak, że każde zdanie lub akapit jest zbudowany na poprzednim, a więc stanowi podstawę dla następnego. Tak, to jest trudne zadanie, ale to jest jeden, który może być opanowany tylko przez niekończące się powtarzanie. Praktyka czyni mistrza, ale najlepsze, co możesz zrobić, jest często wystarczająco dobre.