Każdy marketer cyfrowy wart swojej wagi jest zaznajomiony z budowaniem linków oraz kluczową rolą, jaką odgrywa ono w solidnej strategii SEO. W tym artykule przedstawimy prosty i szybki sposób budowania backlinków do twojej witryny przy użyciu uszkodzonych stron twojego konkurenta. 

Zachęcamy do podzielenia się tym artykułem z przyjaciółmi i kolegami na swoich mediach społecznościowych, jeśli uznasz go za przydatny i regularnie sprawdzaj podobne posty na tym blogu.

 

CZYM JEST LINK BUILDING I DLACZEGO JEST TAK WAŻNY?

Link building to proces pozyskiwania hiperłączy do Twojej strony internetowej z innych stron. Linki te pozwalają użytkownikom poruszać się pomiędzy różnymi stronami w Internecie i umożliwiają wyszukiwarkom przeszukiwanie sieci.

Wraz z nowymi postępami w algorytmach wyszukiwania Google, link building jest obecnie uważany za jedną z najważniejszych technik poprawy pozycji w wyszukiwarce. Jednakże, zabezpieczenie tych linków może być niezwykle czasochłonne i trudne.

"Istnieje wiele technik budowania linków i choć różnią się one stopniem trudności, SEOwcy zazwyczaj zgadzają się, że link building jest jedną z najtrudniejszych części ich pracy. Wielu SEO spędza większość swojego czasu próbując robić to dobrze. Z tego powodu, jeśli jesteś w stanie opanować sztukę budowania wysokiej jakości linków, może to naprawdę dać ci przewagę zarówno nad innymi SEOwcami, jak i nad twoją konkurencją" - pisze Paddy Moogan w serwisie Moz.

Wyszukiwarki używają linków na dwa podstawowe sposoby. Po pierwsze, używają ich do odkrywania nowych stron internetowych. Po drugie, i co ważniejsze, używają ich do określenia, jak dobrze dana strona powinna znaleźć się w wynikach wyszukiwania.

Kiedy już wyszukiwarka przeszuka stronę, może ją zaindeksować i przeanalizować jakość jej zawartości, co ostatecznie decyduje o tym, jak dobrze strona wypada w rankingach. W końcu Google i inne wyszukiwarki chcą dostarczać swoim użytkownikom najbardziej istotne i najwyższej jakości informacje.

Jednym z głównych sposobów, w jaki wyszukiwarki określają jakość strony internetowej jest oprogramowanie dostępne, jak wiele innych stron internetowych link do tej strony i jakość tych stron. Stąd, im więcej linków można uzyskać z witryn wysokiej jakości, tym lepiej uplasujesz się w wyszukiwarce.

 


"Teoria jest taka, że kiedy ktoś linkuje do innej strony, to skutecznie mówi, że jest to dobry zasób. W przeciwnym razie nie linkowałby do niej, podobnie jak nie wysyłałbyś przyjaciela do złej restauracji" - pisze Moogan.


 

Tak jak ważne jest zdobywanie wysokiej jakości linków, ważne jest również ich rozdawanie. Chociaż istnieje wiele dyskusji na ten temat, konsensus wśród wielu znanych ekspertów SEO jest taki, że linkowanie do wysokiej jakości zasobów z własnej strony przynosi wiele korzyści. Aby uzyskać bardziej szczegółowe omówienie tego tematu i korzyści płynących z surowego linkowania do innych stron, sprawdź ten artykuł Moz.

Założyciel Google, Larry Page, wynalazł PageRank, algorytm pozwalający Google mierzyć jakość strony na podstawie linków prowadzących do niej, w latach 90-tych. Było to jedno z wydarzeń, które pozwoliło Google zdominować branżę wyszukiwania.

 

JAK BUDOWAĆ LINKI ZA POMOCĄ NIEDZIAŁAJĄCYCH STRON KONKURENCJI

Teraz, gdy omówiliśmy znaczenie link buildingu, zabierzmy się do pomocy w zabezpieczeniu wysokiej jakości linków dla siebie.

Link building nie jest łatwy, i nie ma jednego uniwersalnego podejścia. Jednak poniższa technika jest świetną alternatywą dla innych, bardziej długoterminowych metod i ma zdolność do wytwarzania szybkich rezultatów.

W skrócie, proces wygląda tak. Po pierwsze, będziesz identyfikować niedziałające linki na stronach konkurencji. Następnie, będziesz tworzyć treści dla tych linków, powiadomić webmasterów konkurencyjnych witryn zepsutych linków na swojej stronie i przedstawić im pomysł łączenia się z witryny zamiast.

Linkowanie do strony 404 jest duży problem SEO i większość webmasterów będzie chciał rozwiązać te problemy szybko. Przedstawiając im realną alternatywę, będziesz idealnie w stanie zdobyć kilka bezpośrednich linków do Twojej witryny z dobrze pozycjonowanych stron.

Oto szczegółowy podział procesu budowania zepsutych linków:

 

1. TARGET TWOJĄ KONKURENCJĘ

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć swoich konkurentów. To jest proste; wystarczy uruchomić wyszukiwanie w Google dla słowa kluczowego i stworzyć listę wszystkich stron internetowych pojawiających się przed tobą w wynikach.

 

2. ZNAJDŹ ICH ZEPSUTE LINKI

Następnie trzeba będzie przeszukać te strony pod kątem zepsutych linków. Istnieje wiele darmowych programów dostępnych online, które pomogą Ci to zrobić. Sugerujemy użycie Screaming Frog SEO Spider lub wtyczki Check My Link dla tych, którzy używają Chrome.

Dobrym miejscem do szukania takich linków są strony "zasobów" lub "aktualności" witryny.

 

3. ZAPROPONUJ WEBMASTERS

Teraz, gdy już znalazłeś niedziałające linki na stronie internetowej, nadszedł czas, aby skontaktować się z webmasterem witryny i powiadomić go o tym za pośrednictwem poczty elektronicznej. Zanim to zrobisz, upewnij się, że masz odpowiednią treść dla linków, które masz nadzieję zabezpieczyć dla swojej witryny. Jeśli nie, należy rozważyć stworzenie przyzwoitego artykułu na blogu lub coś podobnego dla większej szansy na sukces.

Upewnij się, aby umieścić webmaster przed siebie w e-mailu. Chcesz, aby uwierzyli, że jesteś naprawdę zainteresowany pomocą w utrzymaniu dobrej witryny, a nie tylko próbuje poprawić swój ranking wyszukiwania.

Powtórz ten proces dla każdego z konkurentów i upewnij się, że wysyłasz niestandardowe e-maile dla każdego webmastera, aby nie wyglądać jak spamer.

 

ZACZNIJ JUŻ DZIŚ BUDOWAĆ WYSOKIEJ JAKOŚCI LINKI OD SWOJEJ KONKURENCJI

Jak wspomnieliśmy wcześniej, link building jest jednym z najtrudniejszych aspektów SEO. Żadne podejście nie jest niezawodne i ważne jest, abyś wypróbował wiele różnych metod, aby zobaczyć, co najlepiej działa dla ciebie i twojego biznesu.

Jednakże, używanie zepsutych linków konkurencji jest jednym z najszybszych sposobów na zabezpieczenie wysokiej jakości, istotnych linków do Twojej witryny. Więc na co czekasz? Zacznij już dziś.

Pamiętaj, jeśli podoba Ci się ten post, nie zapomnij podzielić się nim ze swoimi przyjaciółmi lub współpracownikami i regularnie sprawdzaj nasz blog w poszukiwaniu podobnych artykułów.